► DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 7 000 Kč!

► DOPRAVA ZDARMA při platbě předem pro značky Tropico, Slumberland, Ahorn, Curem a Dreamlux! Víc o dopravě tu.


Hrajte s námi, pět odpovědí odměníme!

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat


Hurá, deme na to!Je vyvětráno, zavíráte okno. Unavení po dlouhém a náročném dnu se ukládáte do své postele, přikryjete se načechranou peřinou a hlavu uložíte na svůj oblíbený polštář. Možná vedle někoho, možná sami, podstatné však je, že spánek je pro nás krajinou zapomnění, kde nabereme nových sil, kde dorovnáváme to všechno, oč nás obral předešlý den.

A tak to jde den za dnem, celý rok, rok za rokem... Je to cyklus, na který se můžeme spolehnout. Beze spánku bychom vydrželi zdraví jenom krátce. Naši předkové spali na prknech, na zemi, slámě, moc si nad tím hlavu nelámali... Dnes je kolem spánku celá věda. A taky kolem vybavení ložnice, či vůbec interiéru. Naše myšlenky se upírají na celkem jiné věci než kdysi. Spánek ale zůstal a je stále stejně důležitý.

Více k tomuto tématu se dozvíte v našich článcích o spaní, kde najdete i nápovědu k soutěžní otázce. Pěti odpovědím je určený výherní kupon se slevou 5 % na nákup zboží z naší nabídky. V široké nabídce u nás najdete nádherné čalouněné postele i postele z masivu, matrace z různých materiálů, matracové chrániče a toppery, přikrývky, polštáře a doplňky do interiéru. Vybrat si je z čeho, tak neváhejte! A tady je slíbená soutěžní otázka:

"Jak zatočit s nespavostí a jak rychle usnout a lépe spát?" Plus nám napište jeden tip, který zabírá u vás, když se vám nedaří právě usnout.

Své odpovědi nám pište na info@dreamlux.cz a pět jich bude odměněno. Soutěž trvá do 20. května 2020. Vítěze uveřejníme právě na této stránce i s jejich tipem k usínání. Rovněž jim odepíšeme na email, takže se nemusíte obávat, že byste svou výhru propásli.

Těšíme se na vaše odpovědi a postřehy!

9.6. 2020 Vaše odpovědi nás nezklamaly!

Jsme rádi, že jste si našli čas se zamyslet a začíst. Kromě všeobecně platných tipů k usínaní z našeho článku, uvádíme i vaše recepty na rychlé usínání s jmény výherců.

V našem článku "Nespavost - tipy jak s ní zatočit" jsme psali, že dobrému usínání napomáhá:

1. Životospráva a relaxace
2. Ložnice a postel – místo určené jenom pro spaní
3. Bylinky umí zázraky

A tady jsou jména našich výherců i s jejich zajímavými tipy, kterým zasíláme kód na 5 % slevu na nákup!

Jan Polčák a Lenka Polčáková z Rýmařova: "Mým zaručeným uspávadlem je únava, což ovšem neznamená, že musím každý den poštípat hromadu dříví nebo vykopat studnu :-) Ale určitě musím mít v ložnici chladněji, klid a tmu." / " Ticho, hudba a manžel vedle."

Marie Dohnálková z Hradce Králové: " ...soustředit se a hlídat myšlenky. Pomyslně si představím černou tabuli, u ní křídu a suchý hadr. Na tabuli namaluji velký kruh a do něj velké číslo 100. Pak vezmu hadr a pomalu mažu. Musím dávat velký pozor, abych nesmázla kousek kruhu. Mám..... a napíši č. 99 a opakuji mazání čísla, které se téměř dotýká kruhu. Musím pomalu a opatrně. Pak přijde na řadu č.98, dále 97 a pořád a pořád. A pokud mysl "neuteče" ke svým myšlenkám, tak zjistíte, že je to tak "blbý", že z toho radši usnete."

Jindřiška Loučková: " Pokud zrovna nesloužím noční  :-))) ,tak si užívám své  prostorné  postele, u otevřeného okna, pod kterým mi po celý rok zurčí malý  potůček se splávkem.....to je panečku  ukolébavka..."

Marie Kocourková: "fyzicky se unavit: jít si večer zaběhat nebo doma si zacvičit ."

Nikol Nagová: "Osvedčilo sa mi vypiť harmanček - čajík pred spaním a levanduľový vankúš mi pomáha pri potlačení nespavosti a vôbec levanduľa je vynikajúca bylinka proti nespavosti a migréne."

A taky jsme sem zařadili i šestého výherce - paní Jiřinu se starým dobrým osvědčeným tipem:

Jiřina Weissová: "vypnout hlavu a soustředit se na dech. Ani k tomu nepočítat, prostě se jen soustředit na to, aby člověk pomalu dýchal..."

Přejeme všem výhercům i dalším čtenářům hodně zdravého spánku, posilujících snů a mnoho krásných rán!Nejnovější články v kategorii: Co by vás mohlo zajímat

Spánek - vše co jste potřebovali vědět

Spánek - vše co jste potřebovali vědět

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

https://www.dreamlux.cz/spankova-paralyzaPři spánku dochází k regeneraci našeho organismu, proto je spánek pro náš život velmi důležitý. Jaké jsou fáze spánku a jak se mění potřeba spánku v průběhu života?

Číst více
Jak efektivně vyčistit matraci

Jak efektivně vyčistit matraci

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Spánek zabírá značnou část našeho života, v posteli strávíme až třetinu denního času. Kvalitu spánku neovlivňuje jen postel, ale hlavně matrace. I když se matraci snažíme všemožně ochraňovat, přesto se do ní postupem času dostanou nejrůznější nečistoty a může začít zapáchat.
Číst více

Chrápání – proč nás trápí a jak se ho zbavit

Chrápání – proč nás trápí a jak se ho zbavit

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Chrápání vás budí po celou noc a narušuje vám manželské soužití. Jaké jsou příčiny chrápání, jak se ho chrápání účinně zbavit?
Číst více