U množství produktů DOPRAVA ZDARMA. DOPRAVA ZDARMA automaticky při nákupu nad 7 000 Kč. Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
TERMÍNY DODÁNÍ atypických rozměrů a zakázkové výroby matrací, postelových roštů a postelí se prodlužují o vánoční svátky a dovolené, t.j. o cca týden až dva podle výrobce.


Jakou velikost postele zvolit?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat


Postel je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku. Při jejím výběru nehleďte pouze na vzhled postele, ale také na její rozměry, které by měly odpovídat vaší postavě a zdravotnímu stavu.

Nejčastěji se postele vybírají do ložnice či dětského pokoje, ale mnohdy je potřeba vybrat rozkládací postel do pokoje pro hosty nebo pro dospívajícího. Vysocí lidé nebo lidé s menší postavou nebo vyšší váhou potřebují také speciální druh postele. Naštěstí jsou na trhu i atypické postele, které mohou být přizpůsobeny požadavkům zákazníků. A nezapomínejte na to, že k posteli správných rozměrů patří také kvalitní rošt a matrace.

A jaké jsou základní typy postelí? Může se jednat o lůžko pro jednoho, jeden a půl lůžka nebo o postel pro dva.

Lůžka pro jednoho nebo pro dva

Pokud hledáte pohodlí, vyplatí se nešetřit na šířce postele. Máte-li však malé místnosti, možná dáte přednost užšímu lůžku. Vybírejte také podle toho, zda budete potřebovat postel pro jednoho nebo postel pro dva.

Když hledáte klasiku 100 x 200 cm

postel pro jednohoU rozměru postele 100 x 200 cm si můžete dopřát i nekonečný výběr provedení, minimalistické nebo zdobené lůžko není problémem. Dřevo, lamino nebo kov vám nabídnou širokou škálu možností. Tyto standardní rozměry postele ocení každý příznivec klasických rozměrů postele. A navíc lůžko může být i rozkládací, takže ho lze využívat také jako pohovku. Hodí se pak i do obývacího pokoje.

Postele 90 x 200 cm či 80 x 200 cm do menších bytů

Máte malé pokoje a nechcete je přeplnit nábytkem? Potřebujete šetřit prostor? Pak zvolte užší typy postele 90 x 200 cm, které vám poskytnou dostatek pohodlí, a přesto nezaberou mnoho místa. Ocení je mladší lidé, kteří žijí sami a kteří občas potřebují ubytovat přátele, nebo teenageři, kteří dokáží ušetřený prostor v pokoji využít jinak.

Když je vám postel krátká, zvolte prodlouženou

prodloužená postelJste vyšší postavy a v posteli klasických rozměrů se necítíte pohodlně? To není žádný problém, běžné jsou i postele prodloužené na 210 či 220 cm. Délce je přizpůsobena i šířka, běžné typy postelí lze upravit tak, aby vyhovovaly každé postavě.

Řešení je i pro menší postavy

Zlobí vás zbytečně dlouhá postel? Rozměry si však můžete zvolit sami. Atypická postel se vyrábí na míru podle přání zákazníka a přizpůsobeny jsou i rozměry matrací. A nemusí jít jen o postele do dětského pokoje, kratší postel, která ušetří místo, uvítá každý, kdo je menší postavy.

Řešit se může i výška postele. Ta by měla být taková, aby se z lůžka bez problémů a pohodlně vstávalo. 

Dvoulůžkové postele musí vyhovovat oběma partnerům

Dvoulůžkové postele se mohou stát ozdobou partnerských ložnic. Je nutné vybrat takovou postel, která dopřeje kvalitní spánek oběma partnerům. Dvojpostel nemusí být jen velká manželská postel, ale třeba postel letiště či nadrozměrná king size postel.

Klasikou je manželská postel s rozměry 140 x 200 cm. Je samozřejmě možné vybrat i jiné rozměry, např. 200 x 200 cm, což bývají i rozměry letiště. Postel může být minimalistická, bez čela nebo s čelem, třeba ozdobným.

Jeden a půl lůžka pro maximální pohodlí jednotlivce

Zalíbila se vám francouzská postel nebo královská postel, ale nechcete klasické dvoulůžko? Pro jednoho stačí postel ve velikosti jednoho a půl lůžka. Ta se pohybuje v rozměrech od 120 x 200 cm do 140 x 200 cm. Velká postel zaručí svému majiteli pohodlí a nerušený spánek. 

Rozkládací postele vhodné obýváku 

rozkládací postelPotřebujete zařídit spaní také v obývacím pokoji? I zde může být velká postel, která poslouží současně jako pohovka. Rozkládací postel může být vybavena i úložným prostorem, do kterého se dají schovat lůžkoviny.

80 nebo 90 x 200 cm jsou rozměry pro jednu osobu a při doplnění kvalitní matrací je rozkládací postel vhodná nejen pro návštěvy, ale i pro pravidelné spaní.

Teenageři budou mít vlastní požadavky

Jiné nároky na prostor ke spaní budou mít určitě dospívající. Postele pro teenagery musejí skýtat maximum pohodlí a být prostorné. Počítejte s tím, že mladiství tráví v posteli poměrně velké množství času, proto můžete zvolit jak letiště, tak praktickou rozkládací postel.

Rozměry mohou být klasické 90 x 200 cm nebo nadstandardní od 120 x 200 až po dvoulůžko 200 x 200 cm.Nejnovější články v kategorii: Co by vás mohlo zajímat

22 tipů pro rychlé usínání a lepší spánek

22 tipů pro rychlé usínání a lepší spánek

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Trápí vás problémy se spánkem? Nemůžete večer usnout nebo se v noci často budíte? Vyzkoušejte některé naše tipy na lepší spánek.
Číst více
Tvrdá matrace není vhodná pro každého

Tvrdá matrace není vhodná pro každého

Kategorie: Výběr matrace

Kvalitní spánek je zárukou úspěšného dne. Co vše spánek ovlivňuje a co můžete udělat, abyste ve spánku skutečně načerpali potřebné množství sil?
Číst více

Jak se zbavit bolesti zad v noci a ráno?

Jak se zbavit bolesti zad v noci a ráno?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Trápí vás v noci bolesti zad? Probouzíte se ráno s bolestí v kříži? Vyzkoušejte spaní na zádech s polštářem pod koleny a anatomickým polštářem pod hlavou.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
15 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie