Tempur®


Produkty značky Tempur® jsou vyrobeny z jedinečné paměťové pěny, která reaguje na teplo a rovnoměrně rozkládá váhu lidského těla. Hravě se vám přizbůsobí a poté se opětovně vrací do své původní polohy. Poskytují také dostatečnou oporu a tak se nemusíte bát, že zapadnete. Na matrace značky Tempur je poskytovaná 10 let záruka. Polštáře s tempur paměťovou pěnou najdete ve všech možných tvarech i s možností dokoupit náhradní potah.

Tempur je jediná společnost podnikající v oblasti matrací a polštářů licencovaná Americkou vesmírnou nadací, která může používat její pečeť certifikované technologie. Náš let za dobrou matrací se tak tentokrát začíná ve vesmíru. V 70. letech minulého století se totiž tým vědců v NASA zaobíral vývojem materiálu, který pomůže zmírnit účinky přetížení na kosmonauty při startu rakety. Dalším přibližně desetiletým výzkumem a vylepšováním dánskými a švédskými vědci vznikl materiál používaný v matracích značky Tempur®. Tyto produkty jsou vyrobeny z jedinečné paměťové pěny, která absorbuje tlak a tak je váha lidského těla na matraci rozložena rovnoměrně. Na trh byli tyto výrobky uvedeny v 90. letech dvadcátého století s velikým úspěchem.

Paměťová pěna Tempur®

Při běžné matraci se rozkládá tlak lidského těla na matraci, ale i protilak matrace na lidské tělo a to nerovnoměrně. Běžná polyuretánová pěna má nepravidelný tvar buněk, který se pod tlakem váhy stlačí. U Tempur matrací je veškerý tlak i protitlak z větší části redukován a rozložen díky otevřené buněčné struktuře. Tempur matrace se lidskému tělu přizpůsobí dle potřeby. Použitý materiál byl totiž určen i na přizpůsobení se v stavu beztíže.

Její otevřená buněčná struktura umožňuje matraci opětovně se navrátit do původního tvaru a to po dlouhá léta. Na jádro matrace Tempur je proto poskytována 10-ti letá záruka. Během této doby si udržují matrace Tempur více než 95 % svojí výšky bez proleženin a nerovností.

Paměťová pěna Tempur reaguje i na teplo. Při běžné pokojové teplotě po kontaktu s teplotou lidského těla měkne a to zvyšuje její schopnost přizbůsobit se jakékoliv poloze.

Mezi její další přednosti patří schopnost pohlcovat pohyb. Test se provádí puštěním těžké kuličky na paměťovou pěnu. Oproti běžným paměťovým pěnám, které mají odraz 20 %, má paměťová pěna Tempur odraz méně než 3 %. To znamená, že Váš partner se může na matraci převalovat a vy to ani nepoznáte.

Matrace, polštáře a příslušenství

Jednotlivé matrace Tempur se liší vrstvami uloženými v jádru matrace a hustotou použitých pěn a tak uspokojují různé požadavky jednotlivých zákazníků.

Kromě matrací si můžete kvalitu Tempur materiálu užít i v podobě polštářů o různych tuhostech a v rozličných tvarech. Značka Tempur dále zahrnuje i různé doplňky jako například toppery (čili krycí matrace), náhradní potahy na polštáře a matrace a také jeden z nejtenčích chráničů matrací ve své třídě.

Užívejte si s Tempurem stav beztíže!

Doručení do 3 dnů
u produktů z našeho vlastního skladu
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u vybraných produktů
23 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie