U množství produktů DOPRAVA ZDARMA. Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
DOPRAVA ZDARMA automaticky při nákupu nad 7 000 Kč, nevztahuje se na sekci ZAHRADA.
TERMÍNY DODÁNÍ atypických rozměrů a zakázkové výroby se prodlužují o dny pracovního volna a dovolené.


Co je to kontinentální a boxspring postel?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat


Nikdy jste neslyšeli název kontinentální postel? Přitom je tento typ postele v mnoha zemích velice oblíbený. Možná ho znáte pod názvy boxspring postel nebo Kontibed. Pokud ne, je nejvyšší čas se s kontinentální postelí seznámit.

Proč byste se o postel boxspring měli zajímat i vy? Všichni víme, že kvalita spánku je nesmírně důležitá, bez něj se naše tělo nedokáže zotavit a nabrat dostatek sil a energie pro nový den. Regenerace, kterou získáte během spánku, je nezastupitelná. A právě kvalitu spánku se vším, co k tomu patří, vám nabízí kontinentální postele.

Co je boxspring postel

boxspring postelPohodlí a relaxaci samozřejmě docílíte i s klasickou postelí nebo postelí z masivu se správně vybraným roštem a kvalitní matrací. Hledáte-li však luxus, variabilitu a zvláštní design a současně maximum pohodlí, mohly by být boxspring postele pro vás vhodné. Pohodlné ležení vám zaručí promyšleně provedená konstrukce.

Tyto vysoké postele často využívají hotely s nejvyšším ohodnocením. Zvláštnost postele boxspring, jinak také americké postele je v tom, že propojuje různorodé vrstvy a je maximálně měkká, pružná a pohodlná. Navíc vysoká postel vyhovuje mnoha náročným zájemcům.

Jaké vrstvy tato americká postel nabízí

kontinentální postelVysoké americké postele vám nabídnou nosný rám ze dřeva. Celá konstrukce je robustní a bývá vybavena systémem pružin. Ten zaručuje, že tlak, který převzala nosná matrace, se ideálně rozloží. Celá konstrukce je sice tuhá, ale současně dokáže pružit při odrazu, je vzdušná a zaručuje dlouhou životnost.

Na rámové konstrukci leží nosná matrace. Ta může být buď z paměťové pěny, nebo taštičková. Nosná matrace vytvoří ty nejvhodnější podmínky pro zdravý spánek.

Americká postel tak nabízí ideální rozložení tlaku  a podporuje páteř i tělo ve všech fázích spánku a ve všech polohách. Americká postel umožňuje také výběr zón matrace, které mají různou tuhost a dynamiku. Komfort pak zaručuje vrchní matrace z pěny, gelu, latexu nebo studené pěny a právě ta umožňuje prožít skutečně hluboký a klidný spánek.

Variabilita a volitelný design

Obrovskou výhodou těchto postelí je to, že si je můžete uzpůsobit podle svých představ, od rozměrů přes provedení až po výběr doplňků. Vyhovovala by vám vysoká postel 180x200cm nebo boxspring postel 140x200cm? Žádný problém, rozměry lze přizpůsobit individuálním požadavkům, i když stejně nejoblíbenější jsou americká postel 180x200cm nebo postel boxspring 140x200cm.

Kontinentální postel 180x200 lze vybavit i manželskou nedělenou nosnou i vrchní matrací. Pokud byste si přáli postel s vysokým čelem, zdobenými nožkami, v různých barvách nebo výškách, nejsou tyto volby u kontinentální postele problémem. Všechny detaily a materiály si vybíráte sami.

Moderní postele s řadou předností

kontinentání postelKontinentální postele patří k nejnovějším trendům. Mají konstrukci, která umožňuje užít si maximálního pohodlí a přitom je šetrná k páteři. Možnosti úprav a doplňků jsou obrovské, takže uspokojí každého zájemce. Boxspring postel má důmyslnou vrstvu, která dokáže bodově odlehčit od tlaku těla, výška postele umožňuje snadno usednout i vstát. Spodní okraj postele může být osvětlen nebo polohován pomocí motoru, pružiny a dvojité odpružení zajistí jemné přizpůsobení tělu, vzduch může bez problémů cirkulovat a ležení je díky kompletnímu systému maximálně pohodlné. Stupeň tvrdosti se řídí podle výběru matrace a krycí podložky neboli vrchního topperu. Ještě před koupí je nutno zjistit, jaký stupeň tvrdosti vám bude nejvíce vyhovovat. Vrchní topper nabízí ještě jednu obrovskou výhodu, dá se totiž lehce sundat a vyprat.

Doplňky a úpravy bez potíží

Kontinentální postele nabízejí možnosti individuálních sestav a různé vybavení. Můžete si zvolit i čalounění a barvy, různé materiály nožiček a další. Velmi oblíbená je opěrka zad, dálkové ovládání poloh pomocí motoru, hlásič pohybu, integrovaná LED lampička a další moderní funkce. Se sestavením postele podle vašich představ vám může pomoci i odborník a vy si můžete užívat veškerého komfortu, který kontinentální postele nabízejí.Nejnovější články v kategorii: Co by vás mohlo zajímat

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy?

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Mezi nejčastější příčiny bolesti hlavy patří stres, špatný pitný režim, ale také nevhodný výběr matrace, polštáře a lůžkovin. Jak s bolestí hlavy bojovat?
Číst více
Jakou zvolit matraci při bolesti zad?

Jakou zvolit matraci při bolesti zad?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Také vás trápí bolesti zad? Jak bolesti ulevit a jaké matrace jsou při bolestech zad nejvhodnější?
Číst více

Jak se v těhotenství dobře vyspat?

Jak se v těhotenství dobře vyspat?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Jak se v těhotenství dobře vyspat? Poradíme vám v našem článku.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
22 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie