U množství produktů DOPRAVA ZDARMA, DOPRAVA ZDARMA i při nákupu nad 7 000 Kč! Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.


Jaká je ideální výška postele?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat


Postel – dominanta a ústřední bod každé ložnice. Jenže nejde jen o vzhled, ale hlavně o pohodlí a relaxaci, které přináší kvalitní spánek. Ten si však můžete dopřát pouze na takové posteli, která bude mít rozměry odpovídající vaší postavě. Nejedná se však pouze o šířku a délku, tedy velikost postele, ale také o výšku. Pro každého může být vhodná jiná výška postele, proto prodejci nabízejí různé varianty.

Máte problémy s pohybem? Potřebujete vysokou postel. Máte malé děti a nejste zrovna nejvyšší? Pak vám bude vyhovovat nízká postel. Chtěli byste vyšší postel, ale novou pořizovat nechcete? Investujte do vysoké matrace.

A jaké parametry by tedy postel měla mít a jak vybrat postel, aby vám sloužila dlouhou dobu?

ložniceObsah:

Rám a ložná plocha

Zabýváte-li se tím, jak vysoké postele mají být, nezapomeňte na rozdíl mezi ložnou plochou s matrací a výškou rámu postele. Matrace vždy převyšuje rám postele, většinou se jedná o 10 až 20 cm nad rámem. Vypočítejte si alespoň orientačně, jakou výšku bude mít vaše postel i s matrací. K výšce rámu postele se přičte výška matrace a odečte se 10 cm. O těchto cca 10 cm totiž matrace zapadne do rámu.

Hodně záleží na tom, aby se z postele dobře vstávalo. Hodnota správné výšky postele je individuální, obecná ideální výška postele neexistuje. Někdo má rád postel ve výšce, jiný zase v úrovni běžného sezení. Postel pro seniory určitě bude se zvýšenou ložní plochou, postel pro teenagery a děti bude zas nižší.

Důležitým faktorem je i výška člověka nebo to, zda se bude jednat o postel pro jednoho nebo o postel pro dva. Obecně se správná výška postele pohybuje v rozmezí od 50 do 70 cm. Určitě se vyplatí vyzkoušet si ještě doma, z jaké výšky se vám nejlépe vstává, a podle toho pak vybírat.

Nízká nebo vysoká postel - výhody a nevýhody

PostelNejlepší postel může být pro každého zcela jiná. Výška postele pro seniory bývá větší, kromě pohodlného vstávání a uléhání je ale také větší nebezpečí zranění při pádu z postele. Lidé se sníženou pohyblivostí a vysocí lidé naopak ocení snadné vstávání u vyšší postele. Na vysoké posteli je také více tepla a méně prachu.

Nižší postele jsou zase bezpečnější pro rodiny s dětmi, v létě je blíže k podlaze chladněji. Nízká postel však není vhodná pro alergiky, u země je více prachu. A vždy můžete výšku postele upravit výběrem vhodné matrace, která může postel zvýšit.

Kvalitní postel jako záruka klidného a pohodlného spánku

posteleVýška postele je jednou z podmínek pohodlí a klidu při spánku. Důležitý je však také materiál, ze kterého je postel vyrobena. Jste-li příznivci přírodního materiálu, volte postel z masivu. Z něj neprchají žádné toxické ani chemické látky. Postele jsou stabilní, pevné a dlouho vydrží. Navíc nevydávají nepříjemné zvuky, jako je vrzání nebo skřípot. Investice do kvalitní postele se jistě vyplatí. A určitě pořiďte odpovídající rošt a matraci. Nevyhovují-li vám standardní rozměry, můžete si nechat zhotovit postel i matraci na míru přesně podle vašich požadavků.

Na matraci rozhodně nezapomínejte

S výškou postele nemůžete nic udělat, i když vám nevyhovuje? Zkuste ji zvýšit s pomocí matrace. Matrace z pružné pěny a latexové matrace s různou strukturou nabízejí nejen dokonalé provzdušnění, ale také patřičné navýšení i o více než 10 cm.

Pozor na rozměry, matrace musí do rámu postele dokonale zapadat a při posezení na posteli nesmí rám tlačit do nohou. Naštěstí je nabídka matrací tak široká, že si určitě vybere každý zájemce o dokonale vyvážený zdravý spánek a patřičné pohodlí.Nejnovější články v kategorii: Co by vás mohlo zajímat

Orgánové hodiny a biorytmy určují čas aktivity i relaxace

Orgánové hodiny a biorytmy určují čas aktivity i relaxace

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Jak fungují naše jednotlivé orgány podle hodin? Orgánové hodiny nám ukazují, kdy jsou které orgány aktivní a kdy naopak odpočívají. Sledujte biorytmus svého těla.

Číst více
Feng Shui ložnice - pozitivní energie i při spánku

Feng Shui ložnice - pozitivní energie i při spánku

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Seznamte se s principy Feng Shui a použijte některé z nich pro svou ložnici.
Číst více

Modré světlo ovlivňuje kvalitu vašeho spánku

Modré světlo ovlivňuje kvalitu vašeho spánku

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Modré světlo působí negativně na přirozený biorytmus našeho těla. Může způsobit problémy s usínáním nebo také nespavost. Jak se před modrým světlem chránit?
Číst více