Proč si vybrat taštičkovou matraci?

Kategorie: Výběr matrace


Přišel čas vybrat si novou matraci do postele? Jenže kterou variantu zvolit, když každý výrobce tvrdí, že právě jím nabízené matrace jsou ty pravé? Nezapomínejte, že kvalitní matrace je hlavní podmínkou zdravého spánku, po kterém vás nebudou bolet záda, a budete se budit dokonale odpočatí. Každý typ matrací nabízí určité výhody, ale nemusí být vhodný pro každého zájemce.

Hledáte ty nejlepší matrace? Recenze spokojených uživatelů vám budou doporučovat pěnovou nebo pružinovou matraci. Je tedy lepší pružinová nebo pěnová matrace?

Máte-li pocit, že pružinové matrace jsou zastaralé, nezapomeňte na to, že klasické matrace prošly velkou proměnou. Určitě se setkáte s pojmem taštičková matrace, která se mezi ty pružinové řadí, ale je něčím zvláštní.

Podívejme se na to, jaký je rozdíl mezi pružinovou a taštičkovou matrací, a komu bude taštičková matrace nejvíce vyhovovat.

tastickova-matrace

Obsah:

Taštičková a pružinová matrace – čím se liší

Procházíte si informace o taštičkových a pružinových matracích a jste zmatení? Pružinové matrace využívají technologii starší více než sto let. Základem byly pružiny, které byly mezi sebou spojené.

Taštičkové matrace mají také pružiny, ale ty jsou každá samostatná a mají svou vlastní textilní taštičku. Proto se jim říká taštičkové matrace. Matrace taštičkové jsou tedy moderní pružinové matrace, každá matrace pružinová však taštičková být nemusí.

Inovovaným druhem pružinové matrace je bonelová matrace. Bonelové pružiny jsou na povrchu matrace spojeny silným drátem vedeným na povrchu. Tento typ matrace je pružný, nabízí dlouhou trvanlivost a vložka je řádně odvětrávána.

Jak vypadá a funguje matrace s taštičkovými pružinami

Taštičkové jádro je to, co pružinovým matracím vrátilo popularitu. Každá pružina má svůj vlastní obal, taštičku z netkané textilie. Díky tomu je váha těla ideálně rozložena a pružiny při pohybu nevržou. Taštičky jsou umístěny těsně vedle sebe, takže utvoří jádro, střed matrace. Mohou být řazeny klasicky vedle sebe nebo u náročnějších modelů do pláství. Střed je pro kvalitu matrace zásadní.

Pružiny jsou drobné, ale je jich velké množství, 200 až 1000 kusů na metr čtvereční. Díky tomu se matrace nevlní a pružiny při spánku vůbec neucítíte, protože každá pružina pracuje zcela samostatně. Vnější stranu matrace mohou tvořit nejrůznější materiály, latex, kokosová deska nebo studená pěna. Jádro zajistí matraci odolnost a stabilitu, vnější strana pak vzdušnost a pohodlí.

Taštičkové matrace mají řadu výhod

matrace-tastickovaPokud hledáte matraci s výbornými ortopedickými vlastnostmi, může pro vás být taštičková matrace tou správnou volbou.

  • Je totiž tvarově stálá, má značnou bodovou nosnost, a protože mezi pružinami je dostatek prostoru, matrace velmi dobře odvětrává. To je důležité pro odvádění vlhkosti a zamezení tvorby plísní.
  • Dopřeje vám příjemný spánek i v horkých letních měsících.
  • Pružiny při pohybu nevydávají žádné zvuky, nepraskají ani nevržou.
  • Při lehnutí se stlačí pouze ty pružiny, na kterých je tlak, takže mohou ležet na desce a neproleží se.
  • Dokonale se přizpůsobují tělu.

Mají však vyšší hmotnost, a kromě nejluxusnějších kousků je není možno položit na polohovací rošty. U kvalitních výrobků je nutné počítat s vyšší cenou.

Taštičková matrace pro každého

Taštičkové matrace se hodí pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory.

  • Ocení je každý, kdo má v místnostech vyšší vlhkost, a antiseptický povrch je vhodný i pro alergiky.
  • Nejvíce ceněnou vlastností je pohodlí a opora jednotlivých částí těla.
  • Můžete si vybrat i matraci vybavenou ortopedickými zónami, které poskytnou patřičnou oporu každé části těla.
  • Pružiny mohou mít v různých místech odlišnou hustotu a pevnost.
  • Jsou vhodné i pro jedince s vyšší hmotností, protože se neproleží a pohodlně unesou i více než 150 kg.

V nabídce jsou různé rozměry pro většinu typů postelí, taštičková matrace 90x200 nebo taštičková matrace 140x200 pro jednolůžka či taštičková matrace 160x200 a taštičková matrace 180x200 pro dvojlůžka. 

Matrace při řádné péči nabízejí i dlouhou životnost

Životnost matrace se pohybuje od pěti do deseti let. Při správné péči lze tuto životnost prodloužit. To znamená časté otáčení matrace, její pravidelné vysávání, opatření snímatelným chráničem matrace a jeho pravidelné praní a časté větrání matrace i lůžkovin. Řádná péče zajistí, že vám matrace bude dlouhou dobu dobře sloužit.Nejnovější články v kategorii: Výběr matrace

Lucidní snění - dobrodružství ve spánku, které musíte zažít

Lucidní snění - dobrodružství ve spánku, které musíte zažít

Kategorie: Výběr matrace

Zaujala vás problematika snů a snění? Pak vás určitě bude zajímat, co je to lucidní snění. Jde totiž o velmi zvláštní jev, který umožňuje prožívat vědomé snění.

Číst více
Zárukou kvalitního a pohodlného spánku je zónová matrace

Zárukou kvalitního a pohodlného spánku je zónová matrace

Kategorie: Výběr matrace

Pro koho jsou zónové matrace vhodné? Jaký počet zón zvolit a co je na jednotlivých zónách výjimečné? Poradíme vám.
Číst více

Topper pro komfortní spánek i ochranu matrace

Topper pro komfortní spánek i ochranu matrace

Kategorie: Výběr matrace

Určitě jste se už někdy setkali s tímto pojmem, ale nevíte přesně, co je topper? Poradíme Vám i s jeho výběrem.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů z našeho vlastního skladu
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u vybraných produktů
23 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie