U množství produktů DOPRAVA ZDARMA. Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
DOPRAVA ZDARMA automaticky při nákupu nad 7 000 Kč, nevztahuje se na sekci ZAHRADA.
TERMÍNY DODÁNÍ atypických rozměrů a zakázkové výroby se prodlužují o dny pracovního volna a dovolené.


Feng Shui ložnice - pozitivní energie i při spánku

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat


Schází vám po ránu energie a máte pocit, že spánek nepřinesl očekávaný odpočinek? Pak je možné, že vaše ložnice neodpovídá principům Feng Shui (jinak také feng šuej).

Přitom kvalita spánku rozhoduje o tom, jaký bude váš další den a má zásadní vliv na dlouhodobé zdraví. Seznamte se s principy Feng Shui a použijte některé z nich pro svou ložnici. Nejde totiž jen o rozmístění nábytku nebo polohu věcí či výzdobu, ale celkovou energii prostředí, která může k vašemu kvalitnímu spánku přispět.

ložniceObsah:

Co je vlastně Feng Shui?

Pokud budete hledat význam slov Feng Shui, najdete mnoho definic. Ne všechny však odpovídají skutečnosti. Jedná se o obor, řadící se k metafyzice. Východiskem je taoistická filozofie a tradiční čínská medicína. Základem je poznání a pochopení energie daného prostředí. Tato energie se označuje jako čchi. Tuto energii nemohou tvořit takové předměty, které sice slouží k výzdobě a pohodlí, ale byly vyprodukovány stroji. Čchi je naopak přirozeného původu a tvoří součást prostředí. Přirozenou energii je potřeba využít pro zlepšení běžného života a o prostředí, ve kterém odpočíváte, to platí zvlášť. 

Ložnice podle Feng Shui pro dokonalou relaxaci

Feng Shui ložnice nejsou jen barvy do ložnice, obraz nad postel, vybrané postele do ložnice, Feng Shui dekorace nebo čínské umění. Důležité je pochopit energii místnosti, ovládnout ji a použít pro celkovou harmonii a tím i kvalitu spánku.

Feng Shui rady pro ložnici říkají, že je nutné dodržovat určité zásady, především to, aby čchi bylo vyvážené a mohlo proudit. Tok energie by měl napodobovat tekoucí řeku, jejíž proud je sice silný, ale současně plynulý a klidný a pohybuje se od dveří do všech částí místnosti. Je-li prostor prázdný a bez přiměřeného zařízení a výzdoby, bude proud energie plynout moc rychle. Přeplněná místnost tok energie zpomaluje. Ani jedna možnost vám nezaručí klidný spánek. Je tedy vhodné odstranit z ložnice vše, co je poškozené a nefunkční. Feng Shui říká, že takové předměty mohou být příčinou poruch spánku.

Postel do ložnice podle Feng Shui

Ložnice – to je především postel. Feng Shui říká, že okolo postele musí čchi proudit volně, proto by neměla stát u zdi. Také lampičky, police, dekorace a podobně nemají být umístěny nad hlavou spícího. Stát by měla v nejklidnějším místě, což bývá tzv. severojižní osa. Nohy postele by neměly být v blízkosti dveří, protože tam má proud aktivního čchi největší sílu.

Pevné čelo má být naopak u stěny, která je plná. Kryje tak hlavu a ochraňuje ji. V jiném případě může být nesprávná poloha příčinou neklidného spánku. Správný výběr postele je zárukou kvalitního spánku. Jako materiál postele je vhodné dřevo, ideální je tedy postel z masivu. Přírodní materiál, který někdo s láskou zpracoval, se hodí do místa s pozitivní energií. Postel by neměla mít úložný prostor. Nikdy také nepostavte postel pod oknem.

Pozor i na výšku postele. Ta je individuální, ale většinou se jedná o výšku postele 50 až 60 cm, kde se pohodlně zvednete ze sedu do stoje.

Matrace a lůžkoviny do ložnice podle Feng Shui

Vzhledem k tomu, kolik času strávíme v ložnici, nešetříme nejen na posteli, ale vybereme také kvalitní matraci a lůžkoviny. I na ně pamatuje Feng Shui. Základem jsou přírodní materiály a řemeslná výroba. Ty vám napomohou ke klidnému a nerušenému spánku.

Ideální volbou jsou pěny přírodního původu, např. matrace s bio pěnou, antibakteriální, s vrstvami bavlny, matrace z kokosového vlákna či hedvábí.matrace s bio pěnou

Také ložní prádlo by mělo být z přírodních materiálů, jako je bavlna, Barvy nemají být příliš výrazné nebo světlé, podpořilo byste tak aktivitu, nikoli spánkový útlum organizmu. V ložnici je potřeba využívat hlavně uklidňující barvy, které podpoří tok čchi. Vhodná je například světlá šedá, béžová či jiné neutrální jemné barvy.

Jako barvu do ložnice podle Feng Shui vybrat

Feng Shui barvy se pro ložnici vybírají individuálně, techniky jsou velmi různé. Barva do ložnice by měla být teplá, například růžová, meruňková, béžová nebo světlá žlutá. Vhodná však není tmavě modrá ložnice. Barvy do ložnice podle Feng Shui by totiž rozhodně neměly být tmavé, tedy modré nebo černé.

Má vaše dítě neklidný spánek? I zde může pomoci barva do dětského pokoje podle Feng Shui. Jaké barvy do ložnice určené dětem tedy vybrat? Mírné barvy a tlumené tóny světe modré nebo lesní zelené mají uklidňující účinek a neruší dětský spánek. Vhodné barvy do ložnice však nejsou všechno. Pozor na elektronická zařízení, ta do ložnice rozhodně nepatří. Jsou zdrojem negativní energie a modrého světla. Odstraňte tedy z místnosti televizi, počítač, mobil a podobně.

Uspořádání ložnice podle Feng Shui v malém bytě

ložnicePodle Feng Shui může být zařízena i malá ložnice. Inspirace je mnoho. Základem je správně vymalovat ložnici, barvy do ložnice malých rozměrů by měly být světlé, které značně opticky rozšíří prostor. To, jaké barvy do ložnice zvolíte, rozhoduje i o volbě dalších předmětů a dekorací.

Slouží vám jako ložnice obývací pokoj? Pak přispějte k vytvoření ložnice podle Feng Shui magickým kruhem kolem postele, Ten lze vytvořit třeba s pomocí svíčky. Tento zdánlivý kruh pak mění aktivní místo na místo odpočinku.

Dekorace a obraz do ložnice

Dekorace a Feng Shui obrazy mohou proměnit celkovou náladu prostoru. Protože je potřeba docílit klidu, nejsou vhodné takové obrazy, které vyvolávají silnější emoce, jako jsou rodinné fotografie, agresivní nebo deprimující motivy. Volba je značně individuální, člověk by si při výběru měl říci, jaké pocity v něm obraz vzbuzuje, a zda se na něj bude chtít denně dívat před spánkem a ihned po probuzení.

Dekorace umisťujte mimo tok energie, rozhodně se vyhněte tomu, co by mohlo být považováno za mrtvé, jako jsou sušené květiny, vycpaniny a podobně. Vhodné jsou živé rostliny, akvária, drobnosti, které vám dělají radost a vyvolávají příjemné pocity.

A hlavně dbejte na jednoduchost, čistotu a pořádek, ty ovlivňují vaši duševní pohodu, a tedy i spánek.Nejnovější články v kategorii: Co by vás mohlo zajímat

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy?

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Mezi nejčastější příčiny bolesti hlavy patří stres, špatný pitný režim, ale také nevhodný výběr matrace, polštáře a lůžkovin. Jak s bolestí hlavy bojovat?
Číst více
Jakou zvolit matraci při bolesti zad?

Jakou zvolit matraci při bolesti zad?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Také vás trápí bolesti zad? Jak bolesti ulevit a jaké matrace jsou při bolestech zad nejvhodnější?
Číst více

Jak se v těhotenství dobře vyspat?

Jak se v těhotenství dobře vyspat?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Jak se v těhotenství dobře vyspat? Poradíme vám v našem článku.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
23 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie