U množství produktů DOPRAVA ZDARMA, DOPRAVA ZDARMA i při nákupu nad 7 000 Kč! Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
Zakázková výroba postelí a roštů s dodáním do Vánoc již není možná. Termíny dodání atypických rozměrů a zakázkové výroby se prodlužují o vánoční svátky a dovolené, t.j. o cca týden až dva podle výrobce.
► Dodání do Vánoc platí pouze pro skladové položky a matrace Tropico, Materasso, Texpol a Ahorn!


Anatomický polštář zajistí pohodlný spánek

Kategorie: O spaní


Kvalitní spánek, který by vám poskytl potřebné množství relaxace a uvolnění, vám nezaručí jen správný výběr postele, roštu a matrace. Je také potřeba vybrat správný polštář. Ten by měl poskytnout krční páteři takovou oporu, aby se nacházela v přirozené poloze, ať již spíte na zádech nebo na boku. Polštář s optimální tuhostí zmírňuje problémy s krční páteří, odstraní také potíže se spánkem, pomůže s problémy s chrápáním a zajistí nejvyšší míru pohodlí. Tyto vlastnosti má a pomoc vám nabízí právě anatomický polštář.

Obsah:

 

Je zdravotní polštář také anatomický?

Existuje velké množství označení polštářů a není úplně jednoduché se v nich vyznat. Při výběru se u prodejců můžete setkat s označením zdravotní polštář, anatomický nebo ortopedický polštář. Jak vlastně těmto pojmům porozumět a co toto označení skutečně znamená?

  • Zdravotní polštáře jsou takové výrobky, které nesou označení CE. Byly tedy klinicky testovány a splňují požadavky zákona o zdravotních prostředcích. To znamená, že tento typ polštáře nezpůsobí ohrožení vašeho zdraví a měl by vám být přínosem. Jsou otestovány jeho konkrétní účinky, výrobce je schopen předložit doklady s výsledky testování. Do této kategorie mohou spadat i anatomické polštáře.
  • Ortopedické polštáře nemusí být testovány ani certifikovány a nepodléhají normám a vyhláškám. Vyrábějí se s cílem preventivně působit proti problémům s páteří, ale výrobci nemusejí konkrétní výsledky dokládat.
  • Anatomické polštáře kopírují tvar lidského těla. Cílem je napomáhat s udržením správné polohy hlavy tak, aby krční páteř a svalstvo bylo uvolněné. Anatomicky polštář zaručí dokonalý odpočinek, a nerušený spánek vám poskytne dostatek energie pro další den. Zjistíte rychle, jak správně ležet a jaká je správná poloha při spánku. Tento typ polštáře tedy může být i zdravotní.

Žádné testy a certifikace vám nemohou stoprocentně zaručit, že právě jimi doporučovaný polštář bude ten pravý. Anatomický zdravotní polštář je volbou, kterou vám navrhne i lékař. Ten vám při konzultaci může pomoci vybrat typ vhodný právě pro vaše problémy.

Co nabízí anatomický polštář

Anatomické polštáře se vyrábějí především pro pohodlný a zdravý spánek, kterého se má dosáhnout udržením správné polohy těla. I když se jedná o ergonomický polštář, nemůžete od něj očekávat, že vás okamžitě zbaví veškerých problémů. Jedná-li se o bolesti zad, krku, kloubů a podobně, je potřeba poradit se s ošetřujícím lékařem, který určí příčinu vašeho problému. Kvalitní polštáře mohou ke zlepšení zdravotního stavu přispět a jsou také dobrou prevencí. Zmírní bolesti a spánek vám poskytne potřebnou relaxaci. Navíc existuje více druhů, nejde pouze o jeden prospěšný polštář na spaní. Zvolit si můžete polštář pro spaní na boku, polštář proti chrápání, zdravotní polštář na krční páteř, polštář mezi kolena, polštář pro spaní na břiše a další.

Anatomické zdravotní polštáře z různých materiálů

anatomický polštář s vůníAčkoli se pro výrobu těchto užitečných zdravotních pomůcek používají různé materiály, nejčastější jsou polštáře z paměťové pěny. Polštář z paměťové pěny se přizpůsobuje tvaru, tlaku a teplotě těla a poté, co se z něj člověk zvedne, vrátí se polštář do původního tvaru. Protože se dokáže přizpůsobovat tvaru těla, má člověk velmi příjemný pocit z toho, jak je polštářem obklopen. Nechcete-li si pořídit polštář z paměťové pěny, můžete si vybírat i z dalších materiálů, jiných druhů pěny nebo třeba anatomicky tvarovaný polštář naplněný pěnovou drtí, kuličkami z polyesteru, popřípadě i materiály přirozeného přírodního původu. Takový polštář má pak samozřejmě i značně odlišné vlastnosti než ty, pro které je oblíbený polštář z líné pěny. Současně s kvalitním výrobkem je vhodné zakoupit i potah na anatomický polštář.

Jak vybrat polštář

Nenechte se zmást reklamou, vhodnost polštáře se u různých jedinců liší. Záleží vždy na tom, co pro vás bude pohodlné, jaká jsou vaše očekávání a jaká poloha při spánku je pro vás typická. Když si vyberete anatomický polštář z paměťové pěny, musíte vzít v úvahu také hustotu polštáře. Paměťový polštář může být tuhý nebo měkký, materiál syntetický či přírodní. Důležitý je i materiál potahu. Povlak na anatomický polštář bývá obohacený ještě dalšími látkami, většinou výtažky z bylin.

Jak vybrat polštář? Nejdůležitější však je velikost a tvar polštáře. Jaký typ spaní je pro vás typický? Spaní na břiše, na zádech nebo na boku? Polštář pro spaní na břiše bývá nižší, polštář na spaní na boku zase vyšší, aby dostal páteř do správné polohy. Záleží na měkkosti polštáře a matrace a také na šíři ramen.

Polštář s paměťovou pěnou pro spaní na zádech, na boku či na břiše

anatomický polštářJestliže spíte na zádech, měl by zdravotní polštář z paměťové pěny zajistit polohu hlavy v lehkém předklonu. Anatomický polštář pak bývá tvarován jako dvojitá vlna, jedna vlna nebo může být i rovný.

Při spaní na boku by se měla páteř držet v rovině. Využívá se proto anatomický polštář pro spaní na boku, který společně s matrací tuto pozici zajistí. Může mít jednu nebo dvě vlny. Krk podpírá polštář, na krční páteř je vyvíjen takový tlak, aby páteř byla v rovině. Někomu však tímto způsobem poslouží i rovný polštář. Paměťová pěna se správnou polohou napomáhá.

Jak správně spát? Určitě ne na břiše, v této poloze si křivíte krční páteř. Je-li spaní na břiše vaší oblíbenou polohou, zvolte si speciální polštář za krk. Je tvarovaný jako kříž a je podporou hlavě i ramenům. Tento anatomický polštář vás zbaví i starosti o to, jak spát při bolesti krční páteře.

Nenechte se odradit prvotním nepohodlím

Jste-li zvyklí na obyčejné polštáře plněné dutými vlákny nebo peřím, budete si na anatomický polštář muset nejdříve zvyknout. První noci s anatomickým polštářem nemusejí být pohodlné. Nutíte totiž tělo, aby zcela změnilo navyklou nesprávnou polohu, takže můžete mít problémy se spánkem nebo pociťovat bolesti za krkem. Navykání trvá jeden až dva týdny. Pokud by potíže trvaly déle, budete muset polštář vyměnit za jiný druh. Příčinou těchto problémů může být špatný tvar zvoleného polštáře, jeho nevyhovující výška či jen nepřizpůsobení se přechodu na jiný typ polštáře.

Anatomický polštář proti chrápání

Chrápání je jev, který vám i vašemu okolí může narušovat klidný spánek. Můžete podstoupit různé druhy léčby, třeba i chirurgický zákrok, ale zkuste nejdříve jednoduchou možnost, anatomický polštář. Ten podepírá krční páteř, takže i při spaní na zádech máte tu nejvhodnější polohu. Polštář z líné pěny se navíc tělu přizpůsobí. Je však nutné zvolit ten nejvhodnější pro konkrétní osobu, každý člověk může mít jiné nároky a jiné příčiny chrápání. Důležitá je i jeho kombinace s kvalitní matrací.Nejnovější články v kategorii: O spaní

Jak dlouho by měly děti spát?

Jak dlouho by měly děti spát?

Kategorie: O spaní

Kolik hodin denně by děti měly spát? Na co má spánek u dětí vliv? Je 10 hodin spánku pro dítě dostatečné? Důležité jsou spánkové rituály a spánkový hygiena.

Číst více
Jak se zbavit bolesti zad v noci a ráno?

Jak se zbavit bolesti zad v noci a ráno?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Trápí vás v noci bolesti zad? Probouzíte se ráno s bolestí v kříži? Vyzkoušejte spaní na zádech s polštářem pod koleny a anatomickým polštářem pod hlavou.
Číst více

Tipy, jak útulně zařídit malou ložnici

Tipy, jak útulně zařídit malou ložnici

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Jaké barvy a jaký nábytek zvolit do malé ložnice, tak aby byla pořád útulná? Postel s úložným prostorem nebo rozkládací postel je do malé ložnice to pravé.

Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
14 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie