U množství produktů DOPRAVA ZDARMA. Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
DOPRAVA ZDARMA automaticky při nákupu nad 7 000 Kč, nevztahuje se na sekci ZAHRADA.
TERMÍNY DODÁNÍ atypických rozměrů a zakázkové výroby se prodlužují o dny pracovního volna a dovolené.


Jakou zvolit matraci při bolesti zad?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat


K nejčastějším zdravotním potížím současnosti patří bolest zad. Na bolesti zad si stěžují lidé ze všech věkových skupin. Vyskytuje se dokonce bolest zad u dětí velmi nízkého věku.

Jaké jsou příčiny tohoto stavu? Nejčastěji jde o špatné držení těla, přetížení svalů, zablokovaná záda, nadměrné sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Zároveň jsou však bolesti zad často způsobeny nekvalitním spánkem na špatné matraci. Proto je důležité zaměřit se na vhodné matrace pro různé problémy se zády a na to, jak vybrat správnou matraci, se kterou se zbavíte bolesti zad.

Nejvíce lidi trápí bolesti zad, bolesti bederní páteře, vyhřezlé plotýnky, bolest zad v kříži, problémy s kyčlemi, skolióza a s nimi související potíže. Projděme si hlavní problémy a způsoby, jak ulevit od bolesti zad.

Obsah:bolest zad

Bolest bederní páteře může mít mnoho příčin

Nadměrná námaha, nevhodná poloha při spánku, přetěžování, nedostatek pohybu a cvičení, zánětlivá onemocnění. To jsou nejčastější důvody pro bolest zad v bedrech. Pokud se opakovaně objeví bolest bederní páteře v noci, může to znamenat, že spíte na příliš měkké matraci. Ta páteři neposkytuje dostatečnou oporu a důsledkem je právě bolest beder.

Jak vybrat matraci, která bude vhodná pro uvolnění bederní páteře? Potřebujete podpořit bederní páteř, proto je pro bolest v bedrech doporučována tvrdší matrace, které však dokáže snížit tlak na citlivé body. Pokud se bolest v bederní oblasti v noci stále zhoršuje, zamyslete se nad tím, jaké zaujímáte polohy při spaní. Jestliže jste zvyklí spát na břiše, vyzkoušejte spaní na boku. Změna polohy může být právě tím, co pomáhá na bolest zad. Může vás trápit také bolest SI skloubení, která postihuje i končetiny. I zde pomůže kvalitní matrace

Bolest v kříži obvykle souvisí s nedostatkem pohybu

ortopedická matraceVelkou část populace trápí bolest zad v oblasti kříže. Postiženi jsou především jedinci, kteří mají sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Bolest v kříži se projevuje v dolní části zad a může být způsobena nadměrným namáháním svalů, zablokovanou bederní páteří nebo špatným držením těla.

Jak se zbavit bolesti zad v kříži? Přidejte na pohybu, zapojte cvičení a při sedavém zaměstnání se vždy po nějaké době projděte a protáhněte. Co pomáhá na bolesti v kříži? Určitě správná matrace. Pro úlevu od bolesti v kříži je vhodné zvolit ortopedickou matraci střední tvrdosti, která umožní správné vyrovnání í páteře. Matrace by měla být dostatečně pružná, aby se dokázala přizpůsobit tvaru těla a zároveň dostatečně tuhá, aby poskytla podporu páteři.

Bolest zad mezi lopatkami odstraní uvolnění svalů a podpora těla

Jestliže nadměrně namáháte svaly v oblasti hrudníku, máte zablokovanou hrudní páteř, a navíc špatné držení těla, je jen otázkou, kdy se objeví bolest pod lopatkou, bolest zad v noci i bolest zad po probuzení. I zde může být řešením poloha při spaní a výběr odpovídající matrace.

Jako matraci zvolit při tomto typu problémů? Nejlepší matrace pro bolavá záda mezi lopatkami je matrace střední tvrdosti, která dokáže uvolnit svaly v oblasti hrudní páteře a zároveň poskytnout dostatečnou podporu pro správné držení těla. Doporučuje se také používat polštář, který umožní správné vyrovnání krční páteře a sníží tak napětí mezi lopatkami. Někdy se objeví bolest na pravé straně zad, která však může mít i jiné příčiny.

Bolest hlavy s bolestí zad souvisí

tuhost matraceBolest hlavy po ránu mívá často člověk, který při spánku zaujímá špatnou polohu. Je-li hlava při spánku příliš nízko nebo se spí na břiše, vede to často k bolesti hlavy po probuzení. V tomto případě by se mohlo hodit změnit polohu při spánku a zvolit polštář s vhodnou výškou, který zajistí správné umístění hlavy a krční páteře. Objevit se však může i bolest zad v noci.

Proč bolí záda v noci? To může být způsobeno špatnou polohou při spánku nebo nevhodnou matrací. Jestliže spíte na boku, pomůže zvolit matraci s dostatečnou podporou boků a bederní oblasti. Pokud spíte na zádech, může být pro vás vhodná matrace s odpovídající tvrdostí, která dokáže správně podpořit bederní páteř.

Bolest kyčle v noci dokáže potrápit

Velmi nepříjemná bývá bolest kyčlí v noci. Její příčinou mohou být různá onemocnění jako artritida, artróza, následky úrazů a další. I zde je důležité, jak správně ležet a jak správně spát. Obvykle se projeví bolest kyčle při spaní na boku. Pomáhat může cvičení, užívání kloubní výživy, a samozřejmě je nutné zaměřit se na to, jak správně ležet v posteli nebo jak vybrat tvrdost matrace. V tomto případě by matrace neměla být příliš tvrdá, aby se nevytvářel příliš vysoký tlak na kyčle a nedeformoval se pohybový aparát. Dobrou volbou je zdravotní matrace.

Zablokovaná krční páteř – příznaky jsou velmi nepříjemné

Zablokovaná krční páteř postihuje velkou část lidí a často vede k ústřelu krční páteře. Jakýkoli pohyb hlavou může být nesmírně bolestivý, bolest vystřeluje do končetin a až do hlavy. Doprovodným jevem mohou být závratě a nevolnost. Příčinou tohoto stavu může být špatné držení těla, spaní na břiše, úrazy nebo svalová nerovnováha.

Jak spát při bolesti krční páteře? Záda potřebují relaxovat, proto přitáhněte nohy k hrudníku, a mezi nohy můžete vložit polštář nebo peřinu. Vhodný polštář na bolavou krční páteř nesmí být příliš tvrdý, ale přesto by měl poskytovat určitou podporu. Zónování, vyšší bodová elasticita a přizpůsobivost budu to pravé.

Bolesti zad při skolióze páteře

anatomický polštářKe známým ortopedickým onemocněním patří skolióza. Toto trvalé vychýlení páteře do strany bývá diagnostikováno v dětském věku. Páteř směřuje do boku, a pokud se současně prohýbá dopředu, označuje se jako lordóza páteře, pokud dozadu, jde o kyfózu. Lehčí formy se řeší cvičením a rehabilitací, nápomocná může být i správná matrace.

Jak vybrat matraci na spaní při skolióze? Doporučuje se matrace střední tvrdosti, která poskytne dostatečnou oporu páteři, nohám i bokům. Tělo si uleví od bolesti a kvalitně si odpočine. Cvičení zde má důležitou úlohu. Fyzioterapie a cvičení jsou důležitými nástroji při léčbě skoliózy páteře, pomáhají snižovat bolest a zlepšovat kvalitu života.

Přetížení, úraz, degenerace a vyhřezlá ploténka

Příčinou bolesti zad, hrudní nebo krční páteře může být vyhřezlá ploténka. Tento stav vede k bolesti, brnění a oslabení svalů v oblasti zad, stejně jako ke sníženému rozsahu pohybu. Léčba vyhřezlé ploténky může být konzervativní, tedy změna životního stylu, fyzioterapie nebo užívání léků, nebo chirurgická.

Důležitou součástí léčby vyhřezlé ploténky je výběr vhodné matrace. Matrace by měla být dostatečně podpůrná a zároveň měkká, aby mohla pomoci zmírnit tlak na ploténku. Ideální matrace pro lidi s vyhřezlou ploténkou má být středně tvrdá, s dostatečnou podporou páteře, aby mohla pomoci udržovat správnou polohu těla během spánku. Je také důležité, aby lidé s vyhřezlou ploténkou správně cvičili a vytvářeli silné svaly kolem páteře.

Pomoci mohou babské rady na bolest zad

Kromě správného výběru matrace a polštáře existují i další způsoby, jak si ulevit od bolestí zad. K nim patří například zahřátí postižené oblasti. K tomu slouží horké lázně, teplé obklady nebo ohřívač. Teplé prostředí pomáhá uvolnit svaly a zlepšit prokrvení. Masáže zase pomáhají uvolnit svaly a zlepšit prokrvení.

Doporučuje se masáž krční páteře, bederní páteře a šíje. Správné cvičení může pomoci uvolnit svaly a posílit páteř. Vhodné jsou např. cviky na posilování břišních svalů, cviky na protahování zad nebo jóga. Samozřejmě je prospěšné udržovat správnou polohu při sezení nebo stání.Nejnovější články v kategorii: Co by vás mohlo zajímat

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy?

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Mezi nejčastější příčiny bolesti hlavy patří stres, špatný pitný režim, ale také nevhodný výběr matrace, polštáře a lůžkovin. Jak s bolestí hlavy bojovat?
Číst více
Jak se v těhotenství dobře vyspat?

Jak se v těhotenství dobře vyspat?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Jak se v těhotenství dobře vyspat? Poradíme vám v našem článku.
Číst více

Jak se zbavit roztočů v ložnici?

Jak se zbavit roztočů v ložnici?

Kategorie: Co by vás mohlo zajímat

Máte roztoče v ložnici? Roztoči jsou příčinou alergických reakcí a dokonce i astmatu. Poradíme vám, jak se jich zbavit.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
23 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie