U množství produktů DOPRAVA ZDARMA. Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
DOPRAVA ZDARMA automaticky při nákupu nad 7 000 Kč, nevztahuje se na sekci ZAHRADA.
TERMÍNY DODÁNÍ atypických rozměrů a zakázkové výroby se prodlužují o dny pracovního volna a dovolené.


PUR, polyuretán, molitan nebo RE

Kategorie: Matracové pěny


Polyuretán, označovaný jako PUR, je známý i jako molitan. Lidové označení 'molitan' pochází vlastně z obchodního názvu, pod kterým se matrace z polyuretánu prodávali. Pamatujete svou první matraci někdy dávno? Tak to je ona: molitanová matrace.

Polyuretány všeobecně se v praxi využívají i všude možně jinde, nejen při výrobě matrací: jako zvuková izolace, na čalounění, do lepidel, barev, jako stříkaná tepelná izolace, dokonce i k mytí nádobí, atd. Jedná se jen o její zpracování. Při jejich výrobě se uvolňují velké teploty.

Předností je v tomto případě nízká cena a lehkost materiálu na manipulaci. Nevýhodou je nižší vzdušnost, větší přehřátí (používá se přece i na izolace) a kratší životnost v porovnání s dnes využívanými pěnami: má totiž uzavřenou strukturu, která se lehčeji deformuje, tedy přeleží. Má nepravidelnou strukturu, která se pod váhou lidského těla jednoduše stlačí.

Během své životnosti svůj účel však splní spolehlivě. Dnes je zdravotně nezávadný, takže se s ním můžete potkat v nemocnicích, i v dětských postýlkách. Nezapomeňte na lamelový rošt, který prodlouží životnost matrace díky možnosti předpjatých lamel poddat se tlaku a tak odbřemenit matraci při každodenní zátěži. Takový rošt podpoří i odezvu matrace na vaše potřeby, protože lehčeji péruje.

Z recyklovaného polyuretánu se vyrábí RE PUR pěna (Rebond - opětovně pojená), co je vlastně rozdrobený a opětovně tlakem pojený PUR materiál s pojidlem do nové matracové desky. Využívá se v sendvičových matracích jako pevná nosná část matrace. Má vysokou tvrdost a hustotu.

PUR (molitanové) matrace jsou stále rozšířenou volbou pro kvalitní každodenní spaní, můžete je použít i jako dětskou matraci, na přistýlku, pro hosty, a poslouží i jako studenská matrace.

Podívejte se na naši nabídku polyuretánových (molitanových) matrací. Najdete tu i matrace s certifikátem zdravotní pomůcky a luxusní matrace.

Přečtěte si také další články, které vám pomohou s výběrem matrace:Nejnovější články v kategorii: Matracové pěny

Matrace ze studené (HR) pěny

Matrace ze studené (HR) pěny

Kategorie: Matracové pěny

Zima vám určitě nebude, i když budete mít matraci ze studené pěny.
Číst více
Paměťová, termo, viscoelastická a lenivá pěna

Paměťová, termo, viscoelastická a lenivá pěna

Kategorie: Matracové pěny

Jaký je v tom rozdíl? Paměťová matrace je sice "lenivá", ale má dobrou paměť. Pomůže vám zbavit se bolestí páteře i kloubů.
Číst více

Latex a přírodní latex

Latex a přírodní latex

Kategorie: Matracové pěny

Latexová matrace je skutečně jedinečná. Může i nemusí být zcela přírodního původu. V každém případě platí, že vás nezklame.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
23 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie