► DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 7 000 Kč! / DOPRAVA ZDARMA při platbě předem u vybraných produktů! Víc o dopravě.
Sledujte, prosím, dobu dodání u produktů! Produkty, které nejsou skladem, se vyrábí na objednávku a výrobu nelze urychlit.

PUR, polyuretán, molitan nebo RE

Kategorie: Matracové pěny

Vloženo: 4. 1. 2018

Polyuretán, označovaný jako PUR, je známý i jako molitan. Lidové označení 'molitan' pochází vlastně z obchodního názvu, pod kterým se matrace z polyuretánu prodávali. Pamatujete svou první matraci někdy dávno? Tak to je ona: molitanová matrace.

Polyuretány všeobecně se v praxi využívají i všelikde jinde, nejen při výrobě matrací: jako zvuková izolace, na čalounění, do lepidel, barev, jako stříkaná tepelná izolace atd. Jedná se jen o její zpracování. Při jejich výrobě se uvolňují velké teploty.

Předností je v tomto případě nízká cena a lehkost materiálu na manipulaci. Nevýhodou je nižší vzdušnost, větší přehřátí (používá se přece i na izolace) a kratší životnost v porovnání s dnes využívanými pěnami: má totiž uzavřenou strukturu, která se lehčeji deformuje, tedy přeleží. Má nepravidelnou strukturu, která se pod váhou lidského těla jednoduše stlačí.

Během své životnosti svůj účel však splní spolehlivě. Dnes je zdravotně nezávadný, takže se s ním můžete potkat v nemocnicích, i v dětských postýlkách. Nezapomeňte na lamelový rošt, který prodlouží životnost matrace díky možnosti předpjatých lamel poddat se tlaku a tak odbřemenit matraci při každodenní zátěži. Takový rošt podpoří i odezvu matrace na vaše potřeby, protože lehčeji péruje.

Z recyklovaného polyuretánu se vyrábí RE PUR pěna (Rebond - opětovně pojená), co je vlastně rozdrobený a opětovně tlakem pojený PUR materiál s pojidlem do nové matracové desky. Využívá se v sendvičových matracích jako pevná nosná část matrace. Má vysokou tvrdost a hustotu.

Molitanové matrace jsou stále rozšířenou volbou pro kvalitní každodenní spaní, můžete je použít i jako dětskou matraci, na přistýlku, pro hosty, a poslouží i jako studenská matrace.

Podívejte se na naši nabídku polyuretánových (molitanových) matrací. Najdete tu i matrace s certifikátem zdravotní pomůcky a ortopedické matrace.Nejnovější články kategorie Matracové pěny