U množství produktů DOPRAVA ZDARMA, DOPRAVA ZDARMA i při nákupu nad 7 000 Kč! Víc o dopravě a možnostech platby najdete zde.
Zakázková výroba postelí a roštů s dodáním do Vánoc již není možná. Termíny dodání atypických rozměrů a zakázkové výroby se prodlužují o vánoční svátky a dovolené, t.j. o cca týden až dva podle výrobce.
► Dodání do Vánoc platí pouze pro skladové položky a matrace Tropico, Materasso, Texpol a Ahorn!


Matrace ze studené (HR) pěny

Kategorie: Matracové pěny


Studená pěna = HR (High Resilience - velmi pružná, nebo i odolná)

Je to vlastně tlakem zpracovaná PUR pěna, která se vyrábí v součinnosti s vodou, samotný název napovídá, že za studena. Na její výrobu se nepoužívá formaldehyd, ani jiné škodlivé látky. Je to materiál, který vzniká moderní technologií a byl vyvinutý právě na použití v matracích: vzhledem připomíná běžnou PUR pěnu, ale při bližším zkoumání objevíme větší póry, na dotek je tvárnější, příjemnější, má lepší odezvu.

Používá se i jako nosná část matrace pod paměťovou pěnu. V porovnání s latexem je tvrdší, mají však porovnatelné vlastnosti. Je vzdušná, vyrovnává teplotní rozdíly a tedy nezahřívá, lehčeji odvětrává vlhkost díky své otevřené struktuře a rychle se navrací do původního tvaru.

V kombinaci s pratelným potahem má výborný hygienický standard. Má podstatně delší životnost jako klasická PUR pěna.

Jenom pro informaci: kvalitní HR pěna s vysokou objemovou hmotností se označuje HD (High Density). RE HR je opětovně pojený rozdrobený materiál ze studené pěny (vzniká například při ořezu matrace na požadovaný rozměr), který se využívá pro svou tvrdost a vysokou hustotu jako nosní část matrace.

Každé matraci prospěje lamelový rošt. Pokud však jinou možnost momentálně nemáte, můžete matraci z HR pěny uložit i na pevný rošt, či desku. Při takovém uložení matrace je však potřebné matraci větrat a přetáčet. Nezapomeňte na výšku matrace, a to víc jako 14 cm (čím vyšší, tím lépe), aby matrace pérovala i na pevném podkladě.

Studená pěna vás prostě nezklame. Skočte u nás tedy i do kategorie matrací ze studené pěny. Jistě si najdete i tu svou!

Přečtěte si také další články, které vám pomohou s výběrem matrace:Nejnovější články v kategorii: Matracové pěny

PUR, polyuretán, molitan nebo RE

PUR, polyuretán, molitan nebo RE

Kategorie: Matracové pěny

Nahlédněte s námi do zákulisí výroby matrací z polyuretánu a lidově zvaného "molitanu".
Číst více
Paměťová, termo, viscoelastická a lenivá pěna

Paměťová, termo, viscoelastická a lenivá pěna

Kategorie: Matracové pěny

Jaký je v tom rozdíl? Paměťová matrace je sice "lenivá", ale má dobrou paměť. Pomůže vám zbavit se bolestí páteře i kloubů.
Číst více

Latex a přírodní latex

Latex a přírodní latex

Kategorie: Matracové pěny

Latexová matrace je skutečně jedinečná. Může i nemusí být zcela přírodního původu. V každém případě platí, že vás nezklame.
Číst více
Doručení do 3 dnů
u produktů skladem
Produkty na míru
velký výběr atypických rozměrů
Doprava zdarma
u většiny produktů
14 kvalitních značek
Česká republika, Slovenská republika, Německo, Itálie