DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 7 000 Kč! / DOPRAVA ZDARMA při platbě předem u vybraných produktů! Víc o dopravě.

Studená (HR) pěna

Kategorie: Matracové pěny

Vloženo: 4. 1. 2018

Studená pěna = HR (High Resilience - velmi pružná, nebo i odolná)

Je to vlastně tlakem zpracovaná PUR pěna, která se vyrábí v součinnosti s vodou, samotný název napovídá, že za studena. Na její výrobu se nepoužívá formaldehyd, ani jiné škodlivé látky. Je to materiál, který vzniká modernou technologií a byl vyvinutý právě na použití v matracích: vzhledem připomíná běžnou PUR pěnu, no při bližším zkoumání objevíme větší póry, na dotek je tvárnější, příjemnější, má lepší odezvu.

Používá se i jako nosná část matrace pod paměťovou pěnu. V porovnání s latexem je tvrdší, mají však porovnatelné vlastnosti. Je vzdušná, vyrovnává teplotní rozdíly a tedy nezahřívá, lehčeji odvětrává vlhkost díky své otevřené struktuře, rychle se navrací do původního tvaru.

V kombinaci s pratelným potahem má výborný hygienický standard. Má podstatně delší životnost jako klasická PUR pěna.

Jenom pro informaci: kvalitní HR pěna s vysokou objemovou hmotností se označuje HD (High Density). RE HR je opětovně pojený rozdrobený materiál ze studené pěny (vzniká například při ořezu matrace na požadovaný rozměr), který se využívá pro svou tvrdost a vysokou hustotu jako nosní část matrace.

Každé matraci prospěje lamelový rošt. Pokud však jinou možnost momentálně nemáte, můžete matraci z HR pěny uložit i na pevný rošt, či desku. Při takovém uložení matrace je však potřebné matraci větrat a přetáčet. Nezapomeňte na výšku matrace, a to víc jako 14 cm (čím vyšší, tím lépe), aby matrace pérovala i na pevném podkladě.

Studená pěna vás prostě nesklame. Skočte u nás tedy i do kategorie matrací ze studené pěny. Jistě si najdete i tu svou.Nejnovější články kategorie Matracové pěny