► DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 7 000 Kč! / DOPRAVA ZDARMA při platbě předem u vybraných produktů! Víc o dopravě.
Sledujte, prosím, dobu dodání u produktů! Produkty, které nejsou skladem, se vyrábí na objednávku a výrobu nelze urychlit.

Latex a přírodní latex

Kategorie: Matracové pěny

Vloženo: 5. 1. 2018

Latex - to už jste určitě někde slyšeli. Není divu. Nejsou z něho jenom matrace.

Přírodní latex se získává ze stromů kaučukovníku brazilského. Po nařezání kůry z ní vytéká latexové mléko. Pro Evropu se stal známý až koncem 18. století. Jeho vlastnosti začali být ve větším rozměru pro nás zajímavé až poté, co si lidi všimli jeho schopnost vygumovat text napsaný tužkou.

Dnes se v matracích přírodní latex míchá se syntetickým, uměle vyrobeným latexem a to v různém poměru. Obsah přírodního latexu se může pohybovat od 20 až k 95 %. Jistě je vám známé, že latex se používá na výrobu různých, pro nás praktických věcí, jako jsou gumové rukavice, koupací čepice, latexové barvy,...

Vraťme se teď spět k matracím. Výhodou latexu je vysoká hustota pěny, která se vyrábí tzv. vulkanizací (objevenou v polovici 19. století). Vysoká hustota pěny dělá latexové matrace vysoce stálými. Mají dlouhou životnost bez toho, aby se proleželi. Dobře se přizpůsobují tvaru těla v každém bodě, ustupuje síle tlaku, ale poté se bez problémů vrací do původní polohy.

Nevýhodou je slabá cirkulace vzduchu v matraci. To se řeší její perforací, matrace je tedy celá “děravá”. Rychle odvádí teplo a chladne, takže v spojení s perforací dobře odvětrává a neprohřívá se. 

Výjimečné vlastnosti je potřebné v tomto případě spojit s lamelovým roštem, který umožňuje větrání a taky podporuje už zmíněné výborné vlastnosti jako pružnost a přizpůsobivost. Ideální výška latexové matrace je 10 až 14 cm, protože vyšší matrace z tohoto materiálu už ztrácejí své opodstatnění, a také funkčnost. Není vhodné použití na pevný podklad a hlavně ne na pevnou desku.

Teď už víte, co vám latex nabízí. Podívejte se tedy na latexové matrace v naší nabídce. Pokud si vyberete, určitě se nezklamete.
 Nejnovější články kategorie Matracové pěny